تبلیغات
فروش ایزوگام دلیجان - 09183655579 - پودر تالک چیست
تاریخ : جمعه 1395/02/17 | 03:09 ق.ظ | نویسنده : ایزوگام دلیجان
پودر تالک گرد سفید رنگ و نرمی است که از یک ماده ی معدنی به نام تالک تهیه شده است.

تالک به خانواده ی مواد معدنی تعلق دارد و از ترکیبی به نام سیلیکات منیزیم به دست می آید. دو نوع تالک وجود دارد: تالک طبیعی که به طور مستقیم از لایه ها و رسوب های موجود در طبیعت برداشت می شود. این نوع طبیعی ممکن است حاوی بازمانده های مواد معدنی دیگر مانند آمیانت باشد که خطرناک است. نوع دیگر تالک دست ساز انسان است و کاملا بی خطر است. برای تهیه ی پودر تالک ابتدا سیلیکات منیزیم را پودر میکنند. سپس آنرا الک و معطر کرده و بسته بندی میکنند. از تالک در صنایعی مانند تولید عایق رطوبتی (ایزوگام ) ، صنایع کاغذ سازی، صنایع سرامیک، تولید روغن سر، تولید مواد چرب و روان کننده، صنایع غذائی ، لوازم بهداشتی- آرایشی، کاربردهای داروئی و غیره استفاده می شود.

کاربرد پودر تالک درصنعت عایق رطوبتی (ایزوگام )

از پودر تالک در تولید ایزوگام به دو منظور استفاده می گردد .

۱- به منظور تثبیت کننده ( پایدار کننده ) : از این ماده در شیره اصلی ایزوگام به عنوان یک ماده پایدار کننده و به منظور افزایش ایستایی لایه استفاده می گردد .

۲- به عنوان جدا کننده : با توجه به اینکه لایه های ایزوگام در زمان رولینگ روی یکدیگر قرار می گیرند از پودر تالک به عنوان عامل جدا کننده استفاده می گردد .
مشخصات پودر تالک مصرفی در صنعت ایزوگام

پودر تالک دارای دو مشخصه مش و اش می باشد .

مش : مش مشخصه ابعاد دانه بندی پودر تالک می باشد و در ایزوگام عموما از پودر تالک با مش ۸۰ الی ۲۰۰ میکرون  استفاده می گردد .

اش : اش نشانه درصد خلوص پودر تالک می باشد و عموما در ایزوگام از پورد تالک با اش پایین (درجه خلوص کم )استفاده می گردد .

نکته : استفاده از پودر تالک در هنگام تولید ایزوگام الزامی می باشد ولی بایستی با ظرافت و دقت خاصی در فرمول بندی شیره اصلی لحاظ گردد .

کمبود پودر تالک باعث کاهش ایستایی و افزایش میزان نرمی و استفاده زیاد پودر تالک باعث شکنندگی لایه می گردد .


:: شماره تماس : 09183655579 و 09120660185 ::

برچسب ها: پودر تالک, کاربرد پودر تالک, قیمت پودر تالک, خرید پودر تالک, فروش پودر تالک, انواع پودر تالک, نقش پودر تالک در ایزوگام,